26.07.2017

Wzorek na skórze - Photoshop


Poradnik dotyczący wygładzania skóry, jest bardzo często odwiedzany. Cieszę się bardzo z tego powodu! W tym poście pokaże wam bardziej kreatywne zabawy z wyglądem skóry w Photoshopie, czyli jak nałożyć wzór na skórę?

Jeśli nie widziałeś wcześniejszego poradnika to zobacz sobie tutaj!


1. Otwieramy nasze zdjęcie w Photoshopie oraz zdjęcie ze wzorem jaki chcemy nałożyć. Ważne, żeby wzór był podobnej rozdzielczości co nasze zdjęcie.2. Za pomocą narzędzia przesunięcie (zaznaczone na fioletowo), przeciągamy wzorek na nasze zdjęcie.


3. Zdjęcie jest zakryte teksturą, teraz aby ten wzór się pokazał naciskamy na Warstwa 1 i wybieramy nakładkę.4. Teraz robimy identyczne kroki jak w pierwszym poradniku, pomijając tylko powielenie warstwy.
Przybliżamy (dla wygody) i zamalowujemy tylko skórę


Końcowy efekt:W ten prosty sposób można szybko stworzyć coś artystycznego. Nie ograniczajcie się tylko do retuszu skóry, bo równie dobrze takie wzorki można nałożyć na wszystko co byśmy chcieli!
Po za tym możecie pokombinować tak jak ja, gdzie oprócz nakładki mamy masę fajnych innych efektów i przez przypadek może nam wyjść coś takiego (przez samo nałożenie zdjęcia na drugie):


funkcja Ekranfunkcja Ostre światło


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę nie zaśmiecajcie tego bloga swoimi linkami, czy pytaniami o obserwacje. To nie o to chodzi.

Twórzmy lepszą blogosferę.
:)